كسب و كار هاي اينترنتي خانگي كسب و كار هاي اينترنتي خانگي .

كسب و كار هاي اينترنتي خانگي

دليل موفقيت سايت ديوار چيست؟با وجود سايت ديوار كمتر كسي پيدا مي شود كه آگهي خود را در سايت هاي ديگر ثبت كند. همچنين خيلي از افراد هستند كه سايت ديوار را به آگهي در روزنامه ها ترجيح مي دهند. چه آگهي دهندگان و چه خوانندگان را عرض مي كنم. در اين مقاله قصد دارم راجع به سايت ديوار و موفق بودنش صحبت كنم. پس اگر مي خواهيد بدانيد كه چرا سايت ديوار موفق است؟ همراه هميار وب باشيد.
چرا سايت ديوار موفق است؟

سايت ديوار
دليل اول : درج آگهي رايگان بدون نياز به ثبت نام

تا حالا شده موقع ثبت نام در سايت هاي مختلف فرم ثبت نام را پر كرده باشيد و موقعي كه روي دكمه ثبت نام كليك كرده باشيد پيغام خطا دهد؟ تا حالا شده اين مشكل چندين بار به دلايل بي اهميتي كه وجود دارد براي شما تكرار شود؟ يك سري از سايت ها هستند كه متاسفانه اين مشكل را دارند. به عنوان مثال تا رمز طولاني و امن انتخاب نكنيد نمي گذارند تا در سايت ثبت نام كنيد. من نمي فهمم دليل اين همه پا فشاري چه هست؟

به عنوان مثال رمز اكانت من در يك سايت نيازمندي ها به درد چه كسي مي خورد؟ چرا بايد يك رمز طولاني و امن براي اكانتم در يك سايت نيازمندي ها كه اصلا هم برايم مهم نيست انتخاب كنم؟ يا به عنوان مثال چرا بايد سوال امنيتي انتخاب كنم و به آن پاسخ دهم؟ متاسفانه خيلي از سايت ها هستند كه با اين محدوديت ها باعث عصبانيت افرادي كه قصد عضويت در سايتشان را دارند مي شوند. و افراد بدون اينكه وقت خود را روي پر كردن فيلدهاي ثبت نام بگذارد سريعا از آن سايت خارج مي شوند.

سايت ديوار اين گونه نيست. يعني هر كسي كه دوست داشته باشد مي تواند بدون ثبت نام در سايت، آگهي مورد نظر خود را ثبت كند. البته اين قابليت جديدا در ديگر سايت هاي نيازمندي ها و آگهي به چشم مي خورد. ولي همين دليل را نيز مي توان يكي از بهترين دلايل براي موفقيت سايت ديوار اعلام كرد.


دليل دوم : آگهي رايگان

چرا سايت هاي ديگر نيازمندي ها مثل ديوار موفق نشدند؟ يكي از دلايلش اين بود كه آگهي ويژه با آگهي رايگان به كلي فرق مي كرد. منظورم اين است كه كسي كه پول بيشتري براي ثبت آگهي ويژه مثلا ۵ ستاره مي كرد آگهي او بالاتر از همه به بازديدكنندگان نمايش داده مي شد و آگهي هاي رايگان هيچ شانسي براي ديده شدن نداشتند. ولي در سايت ديوار اين طوري نيست! يعني هيچ فرقي بين آگهي رايگان و آگهي پولي وجود ندارد. البته كسي كه براي آگهي خود پول پرداخت مي كند مسلما آگهي او بيشتر نمايش داده مي شود.

پيشنهاد ويژه هميار وب : فاكتورهاي مهم در موفقيت استارتاپ ها

روال كاري سايت ديوار اين گونه است كه افرادي كه آگهي خود را در اين سايت درج مي كنند از همان ابتدا آگهي آن ها در بالاي ليست نمايش داده مي شود و به مرور زمان به پايين ليست هدايت مي شوند. افرادي هم كه قصد بيشتر ديده شدن آگهي خود را دارند براي آگهي خود نردبان مي گيرند تا آگهيشان به بالاي ليست برود و اين طوري بيشتر ديده شود. البته هيچ كس نمي تواند فرق بين آگهي كاملا رايگان را با آگهي نردبان شده تشخيص دهد. اين دقيقا كاري است كه سايت هاي نيازمندي هاي كشورهاي آمريكاي شمالي انجام مي دهند. پس ميشه گفت ديوار هم به نوعي كپي برداري از سايت هاي خارجي است. اما كپي برداري خوب و بومي سازي شده.


دليل سوم : اپليكيشن موبايلي

امروزه هر كسي مي داند كه كاربران موبايلي خيلي خيلي بيشتر از قبل شده اند. بعضي از سايت ها به فكر كاربران موبايلي هستند و بعضي ها هم نسبت به كاربران موبايلي بي اهميت هستند. فرض كنيد مردي ۵۰ ساله كار با كامپيوتر يا لپ تاپ را بلد نباشد ولي مطمئن باشيد در گوشي خود تلگرام و اينستاگرام دارد. اين نشان مي دهد كه اپليكيشن هاي موبايلي كار كردن باهاشون آنقدر ساده است كه اين افراد به راحتي مي توانند از آن ها استفاده كنند.

ديوار هم دقيقا به اين مورد توجه ويژه اي كرد و اپليكيشن موبايلي خود را براي استفاده راحت تر افراد از ديوار ارائه كرد. افرادي كه به هر دليل توانايي استفاده از ديگر دستگاه ها مثل PC را ندارند به راحتي مي توانند با موبايل خود از طريق اپليكيشن ديوار آگهي خود را ثبت كنند. برند هاي معروف دنيا هم از اين روش براي محبوبيت خود استفاده مي كنند.


درآمد سايت ديوار از كجاست؟

همانطور كه در بالا به آن اشاره كردم يكي از درآمد هاي سايت ديوار از نردبان حاصل مي شود. افرادي كه قصد دارند تا آگهي آن ها به بالاي ليست هدايت شود آگهي خود را نردبان مي كنند و مبلغي را هم بابت آن به سايت ديوار پرداخت مي كنند. شايد خيلي از دوستان بگويند چه كاريه؟ ميشه آگهي رو پاك كرد و دوباره در ديوار درج كرد تا با اين كار آگهي ما دوباره در بالاي ليست قرار بگيرد. ولي بايد خدمتتان عرض كنم كه زماني آگهي شما پاك مي شود در واقع از ديد كاربران و شما پنهان مي شود در صورتي كه در سرورهاي ديوار است و زماني كه شما قصد دوباره قرار دادن همان آگهي را با همان مشخصات را داريد ديوار از روي اطلاعات تماس شما اين قضيه را مي فهمد و اجازه دوباره درج آگهي را به شما نمي دهد.

مورد بعدي كسب درآمد سايت ديوار استفاده از آگهي فوري است. با فوري كردن آگهي به مدت ۳ روز آگهي مورد نظر با درج برچست فوري روي آن در قسمت ويژه اي قرار مي گيرد و اين جوري شانس بيشتر ديده شدن را نيز خواهد داشت.

مورد بعدي تمديد آگهي است. از اين طريق هم سايت ديوار درآمد زايي دارد. در حالت عادي آگهي ها بعد از يك ماه از سايت ديوار برداشته مي شوند كه كاربران مي توانند با تمديد آگهي خود مانع از اين كار شوند. تمديد آگهي باعث مي شود صفحه آگهي مورد نظر در گوگل ايندكس شود و شانس ورودي از گوگل را نيز داشته باشد.

براي درج لينك وب سايت خود در آگهي هاي خود در سايت ديوار بايد هزينه اي را به صورت يك مرتبه پرداخت كنيد. همانطور كه مي دانيد در حالت عادي سايت ديوار اجازه درج لينك وب سايتتان را در آگهي ها نمي دهد. براي برداشتن اين محدوديت بايد هزينه آن را به سايت ديوار پرداخت كنيد.

پيشنهاد مي كنم مقاله آيا در آينده آپارات جاي تلويزيون را خواهد گرفت؟ را هم بخوانيد.

براي اطلاع از روش هاي جديد درآمد زائي سايت ديوار مي توانيد آگهي رايگان خود را ثبت كنيد و سپس به ايميلي كه بعد از تاييد آن براي شما ارسال مي شود مراجعه كنيد. با كليك روي ارتقا آگهي مي توانيد روش هاي جديدي كه سايت ديوار از طريق آن ها در آمد زائي مي كند را پيدا كنيد.


جمع بندي و مطلب پاياني

در اين مقاله سعي كردم برخي از دلايلي كه سايت ديوار را توانسته به بهترين سايت درج آگهي در ايران تبديل كند را عنوان كردم. خيلي وقت ها شده است كه كسب و كارهاي زيادي با الگو برداري از سايت هاي موفق توانسته اند به موفقيت هايي برسند. يكي از اهدافم در اين مقاله همين بود. شما نيز مي توانيد به سايت هاي موفق ايراني يا خارجي نگاه كنيد و آن ها را مورد بررسي قرار دهيد تا بتوانيد تحولي در كسب و كار اينترنتي خود بوجود آوريد. اميدوارم از اين مقاله استفاده كافي را برده باشيد. اگر شما هم دليلي در موفقيت سايت ديوار مي دانيد با من و ديگر دوستان در ميان بگذاريد.
    
برچسب: كسب و كار، اينترنت، تجارت الكترونيك، ديوار، شيپور،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۱۲:۵۵ توسط:فرهاد موضوع: كسب و كار اينترنتي

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :